Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 22 dzień roku.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Najnowsze wideo

Polecamy

Moja Ostrołęka Sklep komputerowy Reset Sklep Best Office w Ostrołęce Agrometal Master Mróz Polski Związek Wędkarski

08.10.2012Jesienne sprzątanie świata nad zbiornikiem w Wykrocie

W ubiegłą sobotę wędkarze i młodzież szkolna wspólnie sprzątali brzegi zbiornika wodnego w Wykrocie. Ogółem w akcji udział wzięło ponad 120 osób. Oprócz wędkarzy duże zaangażowanie wykazali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Myszyńcu, Zespołu Szkół w Wykrocie i Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, którzy licznie wspomagali członków kół PZW "Energopap" z Ostrołęki i "Odrodzenie" ze Szczytna.


Udział wzięły również dzieci z Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego "PROMYK" w Ostrołęce.

W ramach akcji oczyszczono brzegi i teren leśny wokół zbiornika oraz rzekę Rozogę na wlocie i ujściu ze zbiornika. Osoby biorące udział w sprzątaniu zostały wyposażone w rękawice, a zebrane śmieci zapakowano w worki i włożono do specjalnego kontenera.

- Niestety nadal produkujemy dużo śmieci jako użytkownicy miejsc rekreacyjnych i pozostawiamy je tam, gdzie odpoczywamy nie poczuwając się do obowiązku sprzątania po sobie - mówią wędkarze. - Kolejne lata niestety nie nastrajają optymistycznie w skali tego zjawiska. Zbiornik w Wyrocie to ponad 50 hektarów wody i jego uprzątnięcie wokół wymaga wielkiego wysiłku. Dlatego apelujemy kolejny raz do wszystkich potencjalnych użytkowników o refleksję - dodają.

Oprócz sprzątania odbyłysy się także zawody rzutowe konkursy sprawnościowe, w których zwycięzcom wręczono puchary i nagrody rzeczowe w postaci książek. W zawodach startowało w sumie 63 osoby.

Wyniki zawodów rzutowych:

Gasek Mateusz, Olbryś Krzysztof, Waszkiewicz Jakub, Waszkiewicz Oliwia, Gumkowski Karol, Choroszewski Grzegorz

W konkursie sprawnościowym A zwyciężyli:

Tyc Szymon, Parzych Magdalena, Jedwabnik Dawid

W konkursie sprawnościowym B zwyciężyli:

Paulina Kaczmarczyk, Jedwabnik Dawid, Zawrotna Izabela

W konkursie sprawnościowym C zwyciężyli:

Powichrowski Sebastian, Jachimczyk Karol, Olbryś Michał, Tański Bartosz

W konkursie sprawnościowym D zwyciężyli:

Gniatkowska Wiktoria, Łada Kamila, Kozon Wiktoria, Deptuła Natalia

W konkursie sprawnościowym E zwyciężyli:

Waszkiewicz Oliwia, Rolka Alicja, Olbryś Wiktor

- Dziękujemy sędziom Renacie Gulewicz, Wiesławowi Załęskiemu, Andrzejowi Gulewiczowi, Wacławowi Zabuskiemu za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie dyscyplin sprawnościowych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom biorącym udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu – mówili organizatorzy po zakończonej akcji.

Zobacz zdjęcia:

Sprzątanie świata połączone z zawodami rzutowymi


«« Powrót


Wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy prosimy powoływać się na źródło, podając aktywny odnośnik do naszej strony www.energopap.ostroleka.pl.