Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 22 dzień roku.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Najnowsze wideo

Polecamy

Moja Ostrołęka Sklep komputerowy Reset Sklep Best Office w Ostrołęce Agrometal Master Mróz Polski Związek Wędkarski

21.10.2012Apel o zaprzestanie polowań nad zalewem w Wykrocie

Mamy nadzieję, że niebawem polowania nad zalewem w Wykrocie będą zakazane. Kilka dni temu, dzięki porozumieniu aż trzech kół PZW, złożony został pisemny apel o wyłączenie zalewu i najbliższego otoczenia z terenu polowań.


Pełna treść pisma:
Zarządy kół PZW nr 40 w Myszyńcu, nr 72 "Energopap" w Ostrołęce i nr 73 "Odrodzenie" w Szczytnie reprezentujące rzeszę ponad 2 tys. członków zwracają się z prośbą o wyłączenie obszaru i najbliższego otoczenia Zbiornika Wykrot z terenów udostępnionych do polowań. Nad tym zbiornikiem i w jego najbliższym otoczeniu wypoczywają i zażywają relaksu ludzie. Często przebywają nad nim rodziny z dziećmi.

Również wędkarze są tam częstymi gośćmi o różnych porach dnia i nocy. Ponadto w tych okolicach gniazduje wiele gatunków ptaków. Wystarczy wspomnieć orła bielika, czaplę siwą, jastrzębie, dzięcioły oraz łabędzie i kaczki.

Czyż nie jest przyjemnie oglądać te gatunki w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka, bez huku wystrzałów? Te jednak ostatnio się zdarzają. Odwołujemy się do tekstu powitania na stronie Urzędu Gminy Myszyniec które brzmi: "To miejsca wyjątkowe, w których dorastamy, wypoczywamy, odkrywamy w szczegółach piękno otaczającego nas świata. To właśnie dla wielu z nas jednym z takich miejsc jest region Kurpiowszczyzny, a w nim Gmina Myszyniec, która kryje w sobie niezliczoną ilość ciekawych zakątków wartych odkrycia..."

Nad zbiornikiem trwa budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Kurpiowska Kraina". To przedsięwzięcie ze wszechmiar bardzo ambitne i już w tej chwili trzeba zadbać o zapewnienie spokoju w jego najbliższym otoczeniu i dlatego występujemy z tym apelem.

Z wędkarskim i obywatelskim pozdrowieniem.


«« Powrót


Wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy prosimy powoływać się na źródło, podając aktywny odnośnik do naszej strony www.energopap.ostroleka.pl.