Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 r., 204 dzień roku.   Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Aktualności

Najnowsze wideo

Polecamy

Moja Ostrołęka Sklep komputerowy Reset Sklep Best Office w Ostrołęce Agrometal Master Mróz Polski Związek Wędkarski

27.03.2014Nieustanna walka z kłusownictwem

Zwiększa się liczba kontroli obszarów wodnych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.
Na starorzeczach coraz częściej zabezpieczane są sieci. Ostatni przypadek odnotowano wczoraj. Kontrole będą dokonywane m. in. przez policjantów.


- W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odnotowali kilka zgłoszeń dotyczących kłusownictwa. Każdorazowo proceder ten odnotowywano na starorzeczach Narwi. Ostatnie takie zgłoszenie przyjętą wczoraj od funkcjonariuszy społecznej straży rybackiej. Zabezpieczono blisko 50 metrów sieci. Było w nie zaplątanych około 60 ryb, które dzięki strażnikom wróciły do wody - relacjonuje asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

- Tylko w ostatnich tygodniach przyjęto kilka taki zgłoszeń. Każdorazowo zabezpieczano sieci. W związku z powyższym zwiększa się liczba patroli w rejonach zbiorników wodnychznajdujących się na terenie naszego powiatu. Zwrócić uwagę należy, że oprócz tzw. wodniaków, czyli policjantów patrolu wodnego, kontrole będą kontynuowane przez funkcjonariuszy państwowej i społecznej straży rybackiej. Przypominamy, że kłusownictwo zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - dodaje rzecznik ostrołęckiej policji.

Więcej na moja-ostroleka.pl


«« Powrót


Wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy prosimy powoływać się na źródło, podając aktywny odnośnik do naszej strony www.energopap.ostroleka.pl.