Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 r., 204 dzień roku.   Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Aktualności

Najnowsze wideo

Polecamy

Moja Ostrołęka Sklep komputerowy Reset Sklep Best Office w Ostrołęce Agrometal Master Mróz Polski Związek Wędkarski

28.04.2014Wiosenne sprzątanie świata i Zawody Rzutowe o Puchar Redakcji Moja Ostrołęka (zdjęcia)

W tym roku wiosna przyszła bardzo wcześnie, jednak przyroda budzi się w tym roku bardzo wolno, a akcję "sprzątania świata" przeprowadziliśmy dopiero w sobotę 26 kwietnia.


Oczyściliśmy brzegi zbiornika Wykrot oraz jego najbliższe otoczenie zbierając tradycyjnie ogrom śmieci.

W akcji uczestniczyli członkowie kół PZW nr 40 w Myszyńcu, nr 72 "Energopap" w Ostrołęce oraz nr 73 "Odrodzenie" w Szczytnie. Oprócz wędkarzy w przeprowadzonej akcji duże zaangażowanie wykazali uczniowie Zespołu Szkół w Wykrocie, uczniowie z ostrołęckich i szczycieńskich szkół oraz dzieci z Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego "Promyk" w Ostrołęce, którzy licznie wspomagali członków kół PZW. Ogółem w akcji udział wzięło ponad 50 osób.

Podczas akcji rozegrano Zawody Rzutowe o Puchar Redakcji "Moja Ostrołęka" i zorganizowano konkursy sprawnościowe, po których wręczono puchary i nagrody w postaci wydawnictw książkowych. W zawodach rzutowych i sprawnościowych startowało 33 osoby.

Rywalizacja w Zawodach Rzutowych o Puchar Redakcji "Moja Ostrołęka" zakończyła się następująco:
1. Alicja Rolka.
2. Dawid Jedwabnik.
3. Oliwia Waszkiewicz.
4. Mateusz Drężek.
5. Karol Gumkowski.
6. Konrad Makowski.

W pierwszym konkursie sprawnościowym zwyciężyli:
1. Dawid Jedwabnik.
2. Jakub Majewski.
3. Antoni Drężek.

W drugim konkursie sprawnościowym zwyciężyli:
1. Jakub Kowalczyk.
2. Dawid Jędrzejczyk.
3. Mateusz Gołoś.

Nagrody w konkursach sprawnościowych w postaci książek wręczała pani Irena Mamajek. Podczas imprezy propagowano podobnie jak w zeszłym roku akcję informacyjno-edukacyjną "Bezpieczna Woda".

Akcja ma na celu wpojenie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na lądzie. Dla uczestników przekazano kolorowe broszury informacyjne.

Akcję wspierają Ministerstwa: Sportu i Turystyki, Edukacji Narodowej, Zdrowia, Spraw Wewnętrznych oraz WOPR, Komenda Główna Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK. Również i my wędkarze wpajamy te same zasady już od paru lat w naszych akcjach wiosenno-letnich.

Całość imprezy zakończono przy wspólnym grillu. Pogoda była na tyle sprzyjająca, że udało się przeprowadzić cały zaplanowany program bez niespodzianek. Podczas przeprowadzonej akcji oczyszczono brzegi i teren leśny wokół zbiornika z wyłączeniem terenu ciągle budowanej "Kurpiowskiej Krainy", a także rzekę Rozogę na wlocie i ujściu ze zbiornika. Lasy okalające zbiornik, w większości stanowią własność Lasów Państwowych, administrowanych przez Nadleśnictwo w Myszyńcu, Leśnictwo Wykrot.

Dziękujemy sędziom, Wiesławowi Załęskiemu, Renacie i Andrzejowi Gulewiczowiczom, Wacławowi Zabuskiemu, Adamowi Grabowskiemu za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie dyscyplin sprawnościowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu.

Organizatorzy


Zobacz zdjęcia:

Wiosenne sprzątanie świata i Zawody Rzutowe o Puchar Redakcji Moja Ostrołęka (26.04.2014)


«« Powrót


Wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy prosimy powoływać się na źródło, podając aktywny odnośnik do naszej strony www.energopap.ostroleka.pl.