Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 r., 204 dzień roku.   Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Aktualności

Najnowsze wideo

Polecamy

Moja Ostrołęka Sklep komputerowy Reset Sklep Best Office w Ostrołęce Agrometal Master Mróz Polski Związek Wędkarski

14.05.2015"Sprzątanie Świata" i zawody rzutowe o puchar redakcji Moja Ostrołęka (zdjęcia)

Jak co roku przeprowadziliśmy akcję "Sprzątanie Świata". Zbierając duże ilości śmieci w sobotę 9 maja oczyszczono brzegi Zbiornika Wykrot oraz jego najbliższe otoczenie. W akcji uczestniczyli członkowie kół PZW nr 40 w Myszyńcu, nr 72 "Energopap" w Ostrołęce oraz nr 73 "Odrodzenie" w Szczytnie.


Oprócz wędkarzy w przeprowadzonej akcji duże zaangażowanie wykazali uczniowie szkół w Myszyńcu, Kadzidle, Wydmusach, Zespołu Szkół w Wykrocie, uczniowie z ostrołęckich i szczycieńskich szkół oraz dzieci z Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego "Promyk" w Ostrołęce, którzy tak licznie wspomagali członków kół PZW.

Ogółem w akcji udział wzięło 98 osób w tym 71 osób to dzieci i młodzież. Podczas akcji rozegrano Zawody Rzutowe o Puchar Redakcji "Moja Ostrołęka" i zorganizowano trzy konkursy sprawnościowe, po których wręczono nagrody w postaci wydawnictw książkowych. W zawodach rzutowych i sprawnościowych startowało 46 osób.

Rywalizacja w Zawodach Rzutowych o Puchar Redakcji "Moja Ostrołęka" zakończyła się następująco:
1. Jakub Waszkiewicz.
2. Oliwia Waszkiewicz.
3. Jakub Majewski.
4. Wiktor Olbryś.
5. Albert Kowalczyk.
6. Karolina Waszkiewicz.

W pierwszym konkursie sprawnościowym zwyciężyli:
1. Edyta Kiernozek.
2. Katarzyna Szukalska.
3. Bartłomiej Kulas.

W drugim konkursie sprawnościowym zwyciężyli:
1. Wiktor Jedwabny.
2. Dominik Kowalczyk.
3. Adrian Kulas.

W trzecim konkursie sprawnościowym zwyciężyli:
1. Jakub Waszkiewicz.
2. Mateusz Tomaszewski.
3. Wiktor Olbryś.

Nagrody w konkursach sprawnościowych w postaci książek wręczyła Irena Mamajek oraz organizatorzy kol. Leszek Kabacik i kol. Adam Grabowski. Podczas imprezy propagowano akcję informacyjno-edukacyjną "Bezpieczna woda". Akcja ma na celu wpojenie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na lądzie. Również i my wędkarze wpajamy te same zasady już od paru lat w naszych akcjach wiosenno-letnich.

Całość imprezy zakończono przy wspólnym grillu. Pogoda była na tyle sprzyjająca, że udało się przeprowadzić cały zaplanowany program bez niespodzianek. Podczas przeprowadzonej akcji oczyszczono brzegi i teren leśny wokół zbiornika z wyłączeniem terenu ośrodka "Kurpiowska Kraina", a także rzekę Rozogę na wlocie i ujściu ze zbiornika.

Lasy okalające zbiornik, w większości stanowią własność Lasów Państwowych, administrowanych przez Nadleśnictwo w Myszyńcu i Leśnictwo Wykrot.

Dziękujemy sędziom, Andrzejowi Grabowskiemu, Wacławowi Zabuskiemu, za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie dyscyplin sprawnościowych. Szczególne podziękowania za duży wkład pracy w przygotowanie całego przedsięwzięcia dla kol. Władysława Grzybowińskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu.

Zobacz zdjęcia:

"Sprzątanie Świata" i zawody rzutowe o puchar redakcji Moja Ostrołęka (09.05.2015)


«« Powrót


Wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy prosimy powoływać się na źródło, podając aktywny odnośnik do naszej strony www.energopap.ostroleka.pl.